Şartlar ve Koşullar (tazebalikvar.com)

Şartlar ve Koşullar

Şartlar & Koşullar

tazebalikvar.com Mak Su Ürünleri Markasıdır.

TAZEBALIKVAR.COM ürünlerinin bir kısmı -40°C derecede şoklanmış olduğu için şoklu siparişlerinizde olsun ,+5°C siparişlerinizde de  kuru buz takviyesi ile birlikte (Tüm Dünyada olduğu gibi) strafor (köpük)  kutular içerisinde yapılır. Siparişlerinizde kuru buz ücreti ödemezsiniz. 1 Kg kuru buz 10 Kg ürünü 48 saat donuk muhafaza eder. Kuru buz miktarı kargo yol durumuna ve adrese varış durumuna göre arttırılarak ürün emniyeti arttırılır.

Biz siparişlerinizi size soğuk zincir bozulmadan gönderebilmek için ne kadar kuru buz konulması gerektiğini ve nasıl korunacağını bilen bir ekibiz.

TAZEBALIKVAR olarak Anlaşmalı olduğumuz Kargo'ların ulaştığı Türkiye'mizin her yerine sağlam ve emniyetli bir şekilde deniz ürünlerini soğuk zincir bozulmayacak şekilde (yeterli kuru buz miktarını ayarlayarak ) gönderebiliyoruz. Bizim için %100 müşteri memnuniyeti çok önemlidir.

Sizin sipariş verirken bir endişe duymamanız için tecrübelerimizi ve teknolojiyi işimize yansıtıyoruz.

KURU BUZ NEDİR, NE İŞE YARAR?

Karbondioksitin katı halidir. -79°C derecedir. Katı halden faz atlayarak direkt olarak gaz hale geçer.

Bu yüzden eridiğinde hiçbir tortu geride kalmaz. Siparişiniz gelip koliyi açtığınızda az bir miktar kuru buz ya görürsünüz ya da göremezsiniz

ama kuru buz görevini yapmış ve ürünü korumuştur, ancak normal buzun eridiğinde bıraktığı kirli su gibi bir kalıntı asla göremezsiniz.

KULLANILDIĞI YERLER:

a) Gıda endüstrisinde: Hızlı soğutmanın gerekli olduğu dana, domuz ve tavuk etinin nakliyesinde fireyi önler. Taze ve dondurulmuş ürünlerin muhafazasını ve kullanım süresini uzatır. Süt ve süt ürünlerinin nakliyesi ve muhafazası, balık ve deniz ürünlerinin soğutulması taze tutulması, dondurulmuş ürünlerin nakliyesi ve soğutulması amacıyla kullanılır. 
b) Çiçek endüstrisinde: Nakliye sırasında çiçeklerin güzelliğini ve canlığının muhafazasında, 
c) Uçak endüstrisinde: Yolculara sunulan çeşitli yiyeceklerin korunmasında, taze saklanmasında, hafif oluşu ve iyi bir soğutucu oluşundan bütün dünyada hava yollarında kullanılır,
d) Makine endüstrisinde: Millere burç çakmak veya sökme işleminde soğutucu madde olarak,
e) Diğer: Kan bankalarının kan naklinde, soğuk zincir gerektiren aşı ve ilaç naklinde, doku, kan ve idrar örneklerinin nakliyesinde, çeşitli ilaçları dondurmada, dondurma naklinde ve muhafazasında, çeliğin soğutulmasında ve lastik sanayisinde kullanılır. Bu belirtilen birçok kullanım yerine ek olarak bir çok yerde endüstrinin gelişmesine yardımcı bir madde olarak kullanılmaktadır.

TESLİMAT:

TAZEBALIKVAR’ a vermiş olduğunuz siparişler; İstanbul, Bursa, Ankara'ya ve 600 Km mesafeye kadar 1-2 iş günü, diğer illere 600 Km üzeri  2-3 iş günü içerisinde teslim edilecektir. Cumartesi - Pazar günleri vermiş olduğunuz siparişleriniz Pazartesi günü işleme alınacaktır. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı zamanında teslim edilemeyecek ürünler var ise tarafınıza bildirilecek, dilediğiniz takdirde siparişiniz iptal edilecektir. Saat 15:00'ten sonra vermiş olduğunuz siparişler bir sonraki gün işleme alınacaktır.

TAZEBALIKVAR; satın aldığınız ürünleri (1 adetten çok ise) mümkün olduğu kadar tek ambalaj yaparak size tek kargo fiyatı yansıtır.200 TL üzeri alışverişlerinizde kargo parası ödemezsiniz.

TAZEBALIKVAR, ödeme işlemi tamamlanmış siparişleri gönderir, ödemelerinizi kapıda ödeme sistemi, kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz.

TAZEBALIKVAR , siparişlerinizi ANLAŞMALI olduğumuz Kargo güvencesi ile teslim etmektedir.Elinize geçen kolinizi alırken hasarlı olup olmadığını kargo elemanı ile birlikte kontrol ederek alınız.Eğer bir sorun varsa , kargo elemanına bir tutanakla tespit ettirip bir nüshasını TAZEBALIKVAR'a ileterek ürünlerin eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmesini talep ediniz.

İADE ŞARTLARI: TAZEBALİKVAR'dan satın almış olduğunuz ürünleri 7 gün içerisinde faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. İade orijinal ambalajı ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma (kargo teslimi sırasında tutulan tutanak harici) vb. durumlar tespit edildiği takdirde ve ürünün müşteriye teslim edildiği şekilde iade edilmemesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. İade edilen ürünün gönderi bedeli müşteriye aittir. 

İADE BEDELİ , belirteceğiniz IBAN bilgileri dahilinde 3 gün içerisinde havale yapılacaktır.

Donuk ürünlerde veya +5°C ürünlerde iade veya değişim kabul edilmez.